Zajmujących się problematyką Ftp Mainframe zabezpieczeń na z / OS

File Transfer danych Protocol (FTP) jest jednym z w dużej liczbie przypadków wykorzystywanych protokołów sieciowych do przesyłania plików z jednego laptopa do drugiego poprzez sieć TCP / IP sieci.Główną dobrą właściwością FTP jest to, że jest powszechnie dostępne i mogą być używane na wszystkich popularnych platformach: z / OS, Windows, Unix, Linux, itp. Istnieje wiele obawy o bezpieczeństwo FTP, priorytetowo na z / OS. Ale są sposoby, by FTP bezpieczne źródło własnego mainframe.

FTP z / OS jak to działa
For z / OS, hosting FTP i nabywcy są w celu wsparcia zarówno hierarchicznych systemów plików i MVS zestawów danych (Multiple Virtual Storage). Do przekazywania danych, odbiornik interpretuje przesyłanego oktety na bazie ich danych określonego stylu: ASCII, EBDIC, treść binarny i bajtów. Konwersja między ASCII i EBDIC występuje w trakcie kopiowania plików tekstowych albo zbioru danych do albo z systemu z / OS.

Zagrożenia bezpieczeństwa z FTP na z / OS
Brak automatyzacji, kontroli i bezpieczeństwa w porównaniu do stanowiska komunikacyjnego jako kluczowych słabości FTP. Przy tym, kompresja danych nie jest rodzimy protokołu FTP i jest rzadko dostępne. Transmisja FTP są jasne, prawie każdy podsłuch można łatwo spostrzec, identyfikatory użytkowników, hasła i pliki danych. Jak FTP transfery wymagają dwa połączenia do pracy jeden dla danych i innych poleceń, zajmuje szczególne wysiłki w celu przezwyciężenia problemów z FTP czynnego i biernego oraz używać FTP w sieci firewallzabezpieczonej. Wreszcie informacje mogą zostać zmienione albo uszkodzone w tranzycie bez odbiornika wiedząc: FTP nie dostarcza poziomie programów weryfikacji integralności danych.

Opcje zabezpieczeń mainframe FTP Foto hosting
Na szczęście istnieją sposobów zabezpieczania operacji FTP. W plikach kontrolnych dla TCP / IP w systemie z / OS, zobacz argumenty tj. IPSec, NETACCESS, port, portrange i TCPCONFIG. W pliku kontrolnego dla FTP, patrz argumenty ANONYMOUS, CIPHERSUITE, DB2 DB2PLAN, JES2INTERFACELEVEL, KEYRIN i PORTOFENTRY4.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s